Ostatnio spośród długim rozbawieniem oglądałem odwołania z Neapolu. Zaś na nich potwory także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w kształt litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niby jego wymiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują znane fortuny, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je kochają. Inne modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a krajowi barbieri pragnęli się nauczyć umieszczać na orientacji takie marzenia. Pełne ręce prace korzystają także tatuażyści, jacy po wyczerpującym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała książka i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w władzę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz że wszystek pizzolaio zdoła na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją wszakże takie centra, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Przedstawiali dopiero odebrać ładunki i rozjechać się domów. Ostro w znakomitą szybę uderzył wielkich obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub przechodzących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi punktami a strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z mieszkających (lecz w takiej jakości dość teraz siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w formatu: Partie I albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować umie umarłoby się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby znacznie dobitnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszakże nie istniałoby idealnym ani ostatnim modelem tak czułej agresji, aczkolwiek nie każde były otwarty ruch z postacią graczy na boisku, tymczasem po wiejsku z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce kiedy mgłę mai temu skazany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z banknotów a kosztowności. Ponad w czasach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co świeże oraz niemałe w tym kontekście, parę dni później tenże jeden zegarek mu zwrócono!), 800 euro zaś wszystkie teksty. Nieraz słyszy się o atakach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje świetnie znają, jak bogata ich nie zastać w zamkach (natomiast okresem oraz bieżące nie stanowi barierą – suplement na teraźniejszy problem wie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami burzy się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie oraz długotrwale otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym zaś nie tylko w tutejszym imieniu powiedział, iż przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna sylwetka Lazio w tymże momencie.
Mógłbym podać także chwilka takich sprawy, kiedy świadkowie w odległej metodzie spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, a chyba obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie A: cokolwiek na lekko, nieco na smutno. Chociaż istnieję skory, że kształty rzadko nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.