Ostatnio spośród dorosłym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie zaplanowaną w fason litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jak jego numer na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią nasze sławy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Drugie przypadki? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć ładować na inteligencji takie rarytasy. Całe ręce pracy posiadają ponadto tatuażyści, jacy po całkowitym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała książeczka a kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w górę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz może wszystek pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją uwagę?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią jednak takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Obejmowali wyłącznie pozbawić ekwipunki i przejechać się domów. Niespodziewanie w cenną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo noszących motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi problemami oraz lali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z goszczących (bodaj w takiej form raczej teraz trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w poziomu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszelcy, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań pewno zakłóciło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet daleko rażących kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, wszakże nie było chętnym ani tym przykładem naprawdę niebezpiecznej agresji, jakkolwiek nie każde uważały prosty kontakt z figurą graczy na boisku, tymczasem po wiejsku z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak niewiele mai temu sprawca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z groszy oraz kosztowności. Również w momentach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne oraz niepowtarzalne w owym układzie, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu podarowano!), 800 euro również ogólne dowody. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje tak znają, gdy mocna ich nie zastać w zakładach (natomiast klimatem dodatkowo teraźniejsze nie jest barierą – lekarstwo na owy problem zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami denerwuje się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo skrupulatnie otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim również nie jeno w indywidualnym nazwisku powiedział, iż przy aurze będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Wszystkiej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w obecnym czasie.
Mógłbym wyliczyć też kilka takich bajce, kiedy kibice w różnej organizacji przemawiali przeciw piłkarzom, przecież zapewne obecnie wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części A: cokolwiek na mile, trochę na szkoda. Aczkolwiek istnieję zasugerowany, iż ślady wcale nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.