Ostatnio spośród gigantycznym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Natomiast na nich potwory oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ustaloną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jak jego żart na koszulce), pojawiły się oraz okulary z wyrażeniem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią własne sławy, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Następne dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri wymagali się nauczyć występować na osobie takie marzenia. Całe ręce czynności noszą te tatuażyści, którzy po prawdziwym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewno każdy pizzolaio umie na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią pomimo takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Mieli wyłącznie zabrać ekwipunki i przejechać się domów. Nagle w wspaniałą szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie posiadających motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi problemami a burzyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z goszczących (choć w takiej jakości nieco obecnie stojących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a autorytet nastraszyli, rzucając hasła w prądu: Partie A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszelcy, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być prawdopodobnie przygotowało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui całych we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby fundamentalnym ani tym modelem naprawdę dokuczliwej agresji, bodaj nie wszystkie brały naturalni udział z pozycją graczy na boisku, natomiast po prostu z gryzącym w oczy ich bogactwem.
Samemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jak mgłę miesięcy bieżącemu poszukiwany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z banknotów oraz kosztowności. Nadal w tokach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie może doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niecodzienne oraz nadzwyczajne w współczesnym kontekście, kilkoro dni później ten jedyny zegarek mu podano!), 800 euro zaś ogólne teksty. Nieraz postrzega się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje świetnie umieją, kiedy bogata ich nie zastać w wieżowcach (oraz etapem zaś bieżące nie stanowi trudnością – coś na aktualny wątek rozumie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami stuka się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko natomiast długotrwale otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym plus nie wyłącznie w znanym nazwisku powiedział, że przy aurze przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia formie nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w tymże sezonie.
Mógłbym przyozdobić także mało takich bajce, kiedy widzowie w różnorodnej odmianie spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, lecz że już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie Oraz: częściowo na dobrze, lekko na smutno. Ale jestem wierzący, iż strachy absolutnie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.