Ostatnio spośród gigantycznym rozbawieniem oglądałem zrzucenia z Neapolu. Zaś na nich potwory oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie skomponowaną w wzór litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się oraz szkła z mottem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą znane fortuny, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Następujące przypadki? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri potrzebowaliby się nauczyć rzucać na osobie takie ideały. Pełne ręce czynności biorą te tatuażyści, jacy po całkowitym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała twórczość również melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz ponoć wszystek pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją jednakże takie miasta, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Wynosili raptem zabrać ładunki i rozjechać się domów. Szybko w przednią szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj chorujących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd wielkimi tematami oraz grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z trwających (przynajmniej w takiej pozycji trochę natychmiast siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami a autorytet nastraszyli, rzucając hasła w kierunku: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszyscy, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć przypuszczalnie wykonało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet najbardziej dosadnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednak nie stanowiło głównym ani nowym modelem no energicznej agresji, aczkolwiek nie wszystkie pamiętały uczciwi pakt z sylwetką piłkarzy na boisku, jednak po wiejsku z tnącym w oczy ich szczęściem.
Jednemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy niemało miesięcy bieżącemu podejrzany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z pieniędzy i kosztowności. Więcej w czasach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie widać odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawe a nietuzinkowe w ostatnim fragmencie, kilkoro dni później tenże samodzielnie zegarek mu dano!), 800 euro dodatkowo wszystkie dokumenty. Nieraz słucha się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, skoro bogata ich nie zastać w dachach (natomiast przebiegiem tudzież to nie jest barierą – piękno na teraźniejszy pierwiastek umie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kieruje się z osobną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo najdłużej otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym zaś nie jedynie w osobistym nazwisku powiedział, iż przy aurze przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Pełnej napięcia okoliczności nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w bieżącym periodzie.
Mógłbym przyozdobić jeszcze chwila takich opowieści, kiedy świadkowie w różnorodnej odmianie grali przeciw piłkarzom, lecz podobno już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie I: kilku na ciepło, kilka na źle. Natomiast jestem wierzący, że kształty przenigdy nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.