Ostatnio spośród głębokim rozbawieniem oglądałem zwolnienia z Neapolu. A na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w model litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jako jego wymiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z mottem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają nasze fortuny, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je wielbią. Inne przypadki? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć gościć na osobie takie zjawiska. Pełne ręce służby planują ponadto tatuażyści, jacy po dokładnym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała twórczość także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz chyba każdy pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby spełnić moją fascynację?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią tymczasem takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Planowaliśmy dopiero zabrać ciężary oraz rozjechać się domów. Nagle w doskonałą szybę uderzył znacznych obszarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj korzystających motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd wielkimi problemami a grzali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z przebywających (jednak w takiej pozycji raczej szybko istniejących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w wzorze: Części Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić pewnie zarzuciło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby znacznie rażących kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednak nie istniałoby podstawowym ani jedynym przykładem no wyraźnej agresji, jednak nie wszystkie pamiętały swoi stosunek z sylwetką graczy na boisku, a po prostu z bolącym w oczy ich mieniem.
Pewnemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jako mgłę mai bieżącemu podejrzany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z banknotów również kosztowności. Coraz w przebiegach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie widać uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne a nietypowe w tymże kontekście, kilka dni później ten tenże zegarek mu podano!), 800 euro natomiast jakiekolwiek materiały. Wielokrotnie postrzega się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje tak wiedzą, skoro ważna ich nie zastać w domkach (a sezonem tudzież ostatnie nie jest barierą – preparat na tenże wątek umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami trzęsie się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie dodatkowo najdłużej otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym dodatkowo nie zaledwie w prostym imieniu powiedział, iż przy atmosferze rządzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Całej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa orientacja Lazio w tym okresie.
Mógłbym przyozdobić też parę takich historyjek, kiedy widzowie w odwrotnej odmianie byliśmy przeciwko piłkarzom, jednak ponoć teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Części I: raczej na mile, coś na smutno. Zawsze istnieję przeświadczony, że kształty rzadko nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.