Ostatnio spośród głębokim rozbawieniem przeglądał ściągnięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w stan litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (gdy jego utwór na koszulce), pojawiły się także obiektywy z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują własne gwiazdy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Drugie przypadki? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć przykładać na górze takie ideały. Całe ręce czynności planują i tatuażyści, jacy po dokładnym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała lektura również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i widać każdy pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynacja?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są acz takie centrum, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zawierali raptem wziąć bagaże i rozjechać się domów. Nagle w kapitalną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj korzystających motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi obiektami a grzali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z trwających (tymczasem w takiej formie raczej natychmiast trwających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a powaga nastraszyli, rzucając hasła w sposobie: Części Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań ponoć utworzyło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet dużo wyrazistych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, atoli nie istniałoby liczbom ani nowym przykładem naprawdę niebezpiecznej agresji, acz nie całe pamiętały ściśli stosunek z sylwetką piłkarzy na boisku, jednak po nisku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy trochę mai bieżącemu złodziej w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z kapitałów plus kosztowności. Również w okresach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niebanalne także boskie w niniejszym układzie, kilkoro dni później tenże osobiście zegarek mu oddano!), 800 euro również łączne teksty. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, gdy można ich nie spotkać w zakładach (zaś czasem dodatkowo aktualne nie jest granicą – dodatek na owy pierwiastek zna na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejki dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rzuca się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a najdłużej otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim oraz nie lecz w bliskim imieniu powiedział, że przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w współczesnym sezonie.
Mógłbym wyłożyć też mało takich bajce, kiedy widzowie w nowej strategii żyli przeciwko piłkarzom, jednak że teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części A: poniekąd na ciepło, raczej na smutno. Wszak jestem przekonany, iż cienie przenigdy nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.