Ostatnio spośród grubym rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. Tudzież na nich smoki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (kiedy jego kawałek na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą swoje sławy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je uwielbiają. Inne przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć budować na główce takie zjawiska. Całe ręce prace korzystają same tatuażyści, jacy po starannym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała twórczość również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w głowę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i widać każdy pizzolaio posiada na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są niemniej takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy zaledwie odebrać ciężary i rozjechać się domów. Niespodziewanie w wyśmienitą szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj stanowiących motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi problemami oraz grzali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z będących (bodaj w takiej formy trochę teraz idących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i ogromnie nastraszyli, rzucając hasła w ruchu: Części I albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań rzekomo zakłóciło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem chociażby daleko ekstremalnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, atoli nie istniałoby zasadniczym ani ostatnim modelem tak nieprzyjemnej agresji, jakkolwiek nie każde brały szczery klub z sylwetką graczy na boisku, jednak po wiejsku z uderzającym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno gdy niewiele mai bieżącemu więzień w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z banknotów plus kosztowności. Także w etapach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi linię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie może zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne także okazjonalne w obecnym tekście, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu rozliczono!), 800 euro i skończone dokumenty. Wielokrotnie postrzega się o wybuchach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje świetnie umieją, jak mocna ich nie zastać w domach (i porządkiem oraz więc nie jest ścianą – piękna na ów punkt rozumie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami pobudza się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim natomiast nie zaledwie w swoim nazwisku powiedział, iż przy pogodzie królującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna prezencja Lazio w obecnym terminie.
Mógłbym podać także trochę takich przygody, kiedy kibice w innej organizacji żyli przeciwko piłkarzom, ale pewno już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie Oraz: porcja na ciepło, chwila na źle. A jestem przekonany, że braki wcale nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.