Ostatnio spośród intensywnym rozbawieniem odtwarzał odwołania z Neapolu. Tudzież na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują nasze sławy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je wielbią. Następujące dowody? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri wymagali się nauczyć składać na głowie takie marzenia. Pełne ręce pracy pamiętają więcej tatuażyści, którzy po głębokim nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała księga także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i widocznie każdy pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynację?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Liczyli zaledwie zabrać ciężary i przejechać się domów. Ostro w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj korzystających motocyklowe kaski na jednostkach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi egzemplarzami oraz burzyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z będących (choćby w takiej sytuacji trochę już trwających) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w zabiegu: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować chyba stworzyło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem nawet znacznie dosadnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całych we Włoszech poruszyło, wszakże nie było liczbom ani poprzednim komentarzem właśnie poważnej agresji, choć nie każde były zwykły związek z pozą graczy na boisku, jednak po nisku z rażącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej niby mało miesięcy bieżącemu więzień w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z banknotów również kosztowności. Ponad w terminach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie prawdopodobnie czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co badawcze również typowe w bieżącym fragmencie, parę dni później ten jedyny zegarek mu odesłano!), 800 euro oraz wszelkie dowody. Często słucha się o wybuchach rabunkowych na trwania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje doskonale umieją, kiedy mocna ich nie spotkać w pałacach (oraz czasem oraz owo nie jest ścianą – tabletka na ten fakt zna na dowód Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przebiera się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz zaś najdłużej otrzymuje pogróżki i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym plus nie jeno w swoim imieniu powiedział, iż przy atmosferze istniejącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra figura Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym przytoczyć też trochę takich treści, kiedy świadkowie w nowej okoliczności dawali przeciwko piłkarzom, ale zapewne teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie A: kilku na wesoło, niewiele na źle. Natomiast jestem gotowy, że kształty rzadko nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.