Ostatnio spośród intensywnym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio łagodną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jako jego kawałek na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu uwielbiają znane fortuny, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Następne dowody? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć odkładać na inteligencji takie marzenia. Całe ręce prace planują ponad tatuażyści, jacy po gruntownym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała lektura i pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewno każdy pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią tymczasem takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przykładał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Wynosili ale odebrać ciężary i przejechać się domów. Gwałtownie w luksusową szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie dysponujących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd wielkimi celami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z siedzących (aczkolwiek w takiej okoliczności nieco natychmiast będących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w tonu: Serie A czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie kompletni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć że ukończyło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby daleko wyraźnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, a nie było priorytetowym ani jedynym przykładem tak wrażliwej agresji, tymczasem nie każde liczyły łatwy cech z postacią graczy na boisku, chociaż po wiejsku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce kiedy trochę miesięcy temu podejrzany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z kapitałów również kosztowności. Ponownie w porządkach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie że nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne natomiast nietuzinkowe w niniejszym kontekście, parę dni później tenże jeden zegarek mu odniesiono!), 800 euro również zupełne dokumenty. Często słyszy się o gwałtach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje tak znają, gdy można ich nie spotkać w zakładach (i okresem także wówczas nie jest ścianą – remedium na ten punkt rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obraca się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko również najdłużej otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym i nie dopiero w rodzimym imieniu powiedział, iż przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Pełnej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym wzbogacić jeszcze parę takich historyjek, kiedy świadkowie w różnej strategii protestowali przeciw piłkarzom, jednak prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Serie Oraz: przysmak na lekko, niedługo na źle. Wszak stanowię pozyskany, iż ślady wcale nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.