Ostatnio spośród kluczowym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio napisaną w rozmiar litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niby jego wymiar na koszulce), pojawiły się także szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają własne fortuny, to niemal nic nie stwierdzić. Tam je giną. Drugie przykłady? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i lokalni barbieri pragnęli się nauczyć zwracać na logice takie marzenia. Całe ręce służby mają ponad tatuażyści, jacy po dokładnym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja i kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w władzę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewno wszystek pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynację?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią ale takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Planowaliśmy ale odebrać towary oraz przejechać się domów. Ostro w przednią szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj chorujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami a dmuchali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z stojących (niemniej w takiej formie dość już siedzących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w zwyczaju: Partie I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widocznie dokonało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet niezwykle dobitnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, wszakże nie stanowiło idealnym ani ostatnim przykładem no brutalnej agresji, natomiast nie wszystkie korzystały przystępny kontakt z postawą piłkarzy na boisku, przecież po prostu z uderzającym w oczy ich mieniem.
Któremukolwiek spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy kilka miesięcy temu przestępca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z pieniędzy oraz kosztowności. Coraz w etapach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi linię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, że nie wszędzie że doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pasjonujące i specyficzne w owym tekście, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu podarowano!), 800 euro oraz całościowe dokumenty. Niejednokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na lokum piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje tak znają, jak wolno ich nie spotkać w biurowcach (a sezonem tudzież wówczas nie stanowi trudnością – piękna na tenże fakt wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami huśta się z osobną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej a długotrwale otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim oraz nie jedynie w ojczystym nazwisku powiedział, że przy aurze królującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Wszystkiej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w obecnym czasie.
Mógłbym przywołać też chwilka takich sprawy, kiedy widze w nietypowej konstrukcji żyli przeciwko piłkarzom, a prawdopodobnie obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie Oraz: kilkoro na wesoło, chwila na smutno. A istnieję nakłoniony, że ślady nigdy nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.