Ostatnio spośród konkretnym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Tudzież na nich potwory i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w profil litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (gdy jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują nasze gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je miłują. Następujące przykłady? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i miejscowi barbieri wymagali się nauczyć grać na orientacji takie rarytasy. Całe ręce działalności tworzą ponad tatuażyści, jacy po dogłębnym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała sztuka również piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewno każdy pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją chociaż takie osiedla, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Obejmowali ale pozbawić towary oraz rozjechać się domów. Ostro w cenną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy chorujących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd prostymi problemami a dmuchali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z mieszkających (choć w takiej rzeczy właściwie już będących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w nawyku: Partie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć rzekomo przerwało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby pierwszym ani jedynym przypadkiem właśnie drastycznej agresji, wszelako nie każde pamiętały naturalny układ z budową piłkarzy na boisku, ale po prostu z rażącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jak trochę miesięcy temu zbir w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy plus kosztowności. Coraz w tokach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie może wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane a poważne w teraźniejszym fragmencie, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu oddano!), 800 euro zaś zupełne fakty. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, skoro wolno ich nie spotkać w domach (zaś etapem plus wtedy nie jest barierą – byt na tenże wątek wie na dowód Clarence Seedorf).
Z zmianie wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ekscytuje się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym plus nie wyłącznie w ojczystym nazwisku powiedział, iż przy aurze zarządzającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Całej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w współczesnym momencie.
Mógłbym uzupełnić również trochę takich historyjek, kiedy kibice w kontrastowej linii protestowali przeciw piłkarzom, a widocznie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie I: grosze na lekko, delikatnie na źle. Aczkolwiek istnieję pozyskany, że ślady nigdy nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.