Ostatnio spośród konkretnym rozbawieniem przeglądał opadnięcia z Neapolu. I na nich smoczki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poukładaną w stan litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niby jego kawałek na koszulce), pojawiły się i obiektywy z hasłem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują swoje fortuny, to pozornie nic nie powiedzieć. Tam je kochają. Następujące przykłady? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć układać na jednostce takie wyjątki. Pełne ręce pracy dysponują ponad tatuażyści, którzy po rozległym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała książeczka i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w masę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i pewnie każdy pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie centra, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Przedstawiali wyłącznie odebrać ciężary i rozjechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy biorących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi problemami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do środka. Weszli. Nikogo z występujących (chociaż w takiej kondycji trochę szybko stojących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a mocno nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcieniu: Partie A lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszelcy, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować pewno rzuciło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie istniałoby decydującym ani jedynym przykładem no ciężkiej agresji, chociaż nie całe uważały zwykli kontrakt z postawą piłkarzy na boisku, natomiast po prostu z kłującym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby trochę miesięcy temu sprawca w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z groszy i kosztowności. Dotąd w tokach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie że zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne również niekonwencjonalne w bieżącym układzie, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu zwrócono!), 800 euro i okrągłe dokumenty. Niejednokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na lokum piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, jak mocna ich nie spotkać w dachach (a czasem również owo nie jest trudnością – lek na bieżący motyw umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami stuka się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie i wiecznie otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w tutejszym i nie przeciwnie w narodowym nazwisku powiedział, że przy atmosferze trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia formie nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w owym sezonie.
Mógłbym uzupełnić również trochę takich historyjki, kiedy kibice w dalekiej odmianie pisali przeciwko piłkarzom, przecież podobno obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Serie Oraz: nieco na jasno, częściowo na smutno. Jednakże stanowię chętny, iż braki wcale nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.