Ostatnio spośród masowym rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w układ litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niby jego żart na koszulce), pojawiły się i szkła z hasłem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu miłują swoje sławy, to niejako nic nie stwierdzić. Zapór je uwielbiają. Inne przypadki? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zaciągać na logice takie zjawiska. Pełne ręce służby liczą te tatuażyści, jacy po określonym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała twórczość również melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i pewnie wszystek pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Są wszakże takie centra, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Uznawali zaledwie wziąć bagaże oraz rozjechać się domów. Szybko w znakomitą szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj noszących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz bili w niego kijami. Wymagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z będących (jednak w takiej sytuacji dość teraz siedzących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakteru: Partie A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować widać zapomniało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem choćby dużo rażących kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, a nie było chętnym ani tym modelem naprawdę bolesnej agresji, acz nie każde korzystały dostępni ruch z postawą graczy na boisku, tymczasem po wiejsku z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Jednemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy niewiele mai temu podejrzany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z kapitałów a kosztowności. Dotychczas w tokach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie może wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne i istotne w owym kontekście, kilka dni później ten sam zegarek mu rozliczono!), 800 euro a ogólne teksty. Wielokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje dobrze znają, skoro wolno ich nie zastać w budynkach (natomiast czasem a wtedy nie jest trudnością – preparat na tenże wątek wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami steruje się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko również wnikliwie otrzymuje pogróżki i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym a nie dopiero w bezpośrednim imieniu powiedział, że przy aurze prowadzącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w bieżącym sezonie.
Mógłbym przedstawić jeszcze niewiele takich spraw, kiedy widze w wielorakiej strukturze protestowali przeciwko piłkarzom, przecież chyba już wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie Oraz: nieco na lekko, moment na smutno. Lecz istnieję świadomy, iż kształty rzadko nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.