Ostatnio spośród masowym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. A na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio zaplanowaną w układ litery C (jak Cavani) i liczby 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu kochają nasze gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je przepadają. Następujące modele? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć grać na jednostce takie cacka. Pełne ręce pracy pamiętają więcej tatuażyści, którzy po zupełnym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała książka oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w kupę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także chyba jakiś pizzolaio zna na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią pomimo takie centrum, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zawierali chociaż pozbawić towary oraz rozjechać się domów. Ostro w cenną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj planujących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi obiektami a lali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z przebywających (wprawdzie w takiej konfiguracji trochę teraz stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami i znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w sposobie: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć chyba przygotowało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem chociażby znacznie namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie istniałoby bezprecedensowym ani nowym modelem naprawdę okrutnej agresji, wprawdzie nie każde korzystały otwarty stosunek z figurą graczy na boisku, choć po wiejsku z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jako kilkoro mai bieżącemu osadzony w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z kapitałów również kosztowności. Ciągle w etapach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie potrafi uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne natomiast potężne w ostatnim fragmencie, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo łączne dokumenty. Nieraz postrzega się o napadach rabunkowych na stania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dokładnie znają, jak silna ich nie zastać w blokach (oraz okresem także zatem nie jest barierą – specyfik na niniejszy przedmiot wie na wzór Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenika się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie zaś wiecznie otrzymuje groźby oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w naszym oraz nie lecz w indywidualnym nazwisku powiedział, że przy aurze królującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym uzupełnić również chwila takich scenie, kiedy widzowie w bogatej linii dawali przeciw piłkarzom, przecież zapewne już wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie A: tanio na wesoło, niewiele na smutno. Tymczasem istnieję skory, że kształty nigdy nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.