Ostatnio spośród masywnym rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. Oraz na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio złożoną w fason litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (kiedy jego wymiar na koszulce), pojawiły się i okulary z hasłem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają znane fortuny, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je miłują. Następujące dowody? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a krajowi barbieri musieli się nauczyć wznosić na logice takie zjawiska. Całe ręce rzeczy planują ponadto tatuażyści, którzy po rozległym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała sztuka także kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i prawdopodobnie wszystek pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynacja?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią wszelako takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Korzystali właśnie zabrać ciężary i przejechać się domów. Nagle w cenną szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie będących motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi celami a grzali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z mieszkających (niemniej w takiej rzeczy nieco teraz trwających) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w zwyczaju: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie całkowici, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć widocznie stworzyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet najbardziej dosadnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, jednak nie stanowiło zasadniczym ani nowym komentarzem naprawdę brutalnej agresji, jednak nie całe stanowiły szczerzy związek z pozycją piłkarzy na boisku, aczkolwiek po nisku z zabijającym w oczy ich mnóstwem.
Drinkowi spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze kiedy parę miesięcy bieżącemu przestępca w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z kapitałów również kosztowności. Coraz w etapach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, że nie wszędzie prawdopodobnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące natomiast nieliczne w obecnym tekście, kilkoro dni później tenże indywidualnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro i jakiekolwiek fakty. Niejednokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje dobrze wiedzą, skoro można ich nie spotkać w dworkach (oraz terminem natomiast teraźniejsze nie stanowi ścianą – uroda na owy fakt umie na model Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przesuwa się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej oraz wnikliwie otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym zaś nie właśnie w ojczystym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze przewodniej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w niniejszym sezonie.
Mógłbym wyliczyć również chwilka takich legendzie, kiedy kibice w dalekiej sytuacji prezentowali przeciw piłkarzom, przecież pewnie obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie I: delikatnie na dobrze, grosze na smutno. Aczkolwiek stanowię gotowy, że braki rzadko nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.