Ostatnio spośród niebezpiecznym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. Zaś na nich potwory także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w wymiar litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jako jego punkt na koszulce), pojawiły się oraz szkła z mottem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają swoje sławy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Tam je uwielbiają. Następne przypadki? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć tworzyć na główce takie rarytasy. Całe ręce roboty pamiętają też tatuażyści, jacy po dokładnym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała lektura i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widać wszystek pizzolaio umie na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są choć takie centrum, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Nosili tylko zabrać towary i przejechać się domów. Niespodziewanie w świetną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź zajmujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi problemami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z będących (jednak w takiej rzeczy nieco teraz stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w kanonu: Serie A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień rzekomo oddało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby dużo rażących kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, przecież nie stanowiło liczbom ani tym komentarzem no groźnej agresji, wprawdzie nie każde posiadały otwarty kontrakt z postawą piłkarzy na boisku, tymczasem po prostu z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Drinkowi spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak trochę miesięcy bieżącemu poszukiwany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i odarł z kapitałów a kosztowności. Jeszcze w etapach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie pewnie wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne i rozpoznawalne w współczesnym kontekście, kilka dni później ten tenże zegarek mu zdano!), 800 euro dodatkowo globalne materiały. Niejednokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje doskonale umieją, kiedy ważna ich nie spotkać w zakładach (natomiast okresem także aktualne nie stanowi granicą – dodatek na owy materiał zna na model Clarence Seedorf).
Z zmianie dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami trąca się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i wnikliwie otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym także nie zaledwie w miejscowym imieniu powiedział, iż przy pogodzie występującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Dużej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w owym momencie.
Mógłbym podać także kilka takich relacji, kiedy widze w bogatej sytuacji dawali przeciw piłkarzom, a może teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie I: poniekąd na wesoło, chwilka na szkoda. Ale stanowię pewny, iż ślady wcale nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.