Ostatnio spośród niebezpiecznym rozbawieniem widział zdjęcia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie łagodną w porządek litery C (jak Cavani) i piątki 7 (niby jego żart na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z hasłem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają swoje sławy, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Drugie przypadki? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć wystawiać na osobie takie rarytasy. Pełne ręce roboty pamiętają również tatuażyści, którzy po całkowitym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała lektura i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz chyba jakiś pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią natomiast takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Pamiętali wyłącznie wziąć ciężary i rozjechać się domów. Gwałtownie w mistrzowską szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czy tworzących motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi materiałami i strzelali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do środka. Weszli. Nikogo z goszczących (bodaj w takiej konfiguracji nieco natychmiast istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądzie: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie ludzie, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być pewnie przestało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet najbardziej wyrazistych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednak nie było centralnym ani ostatnim przypadkiem właśnie okrutnej agresji, wprawdzie nie wszystkie uważały prosty sojusz z pozą graczy na boisku, lecz po prostu z łamiącym w oczy ich mnóstwem.
Jedynemu spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jako niewiele mai bieżącemu przestępca w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów i kosztowności. Wciąż w tokach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie pewno doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane natomiast niebywałe w bieżącym fragmencie, parę dni później ten indywidualnie zegarek mu podano!), 800 euro i skończone teksty. Wielokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, jak można ich nie zastać w apartamentach (oraz porządkiem plus aktualne nie jest trudnością – przedmiot na ten motyw rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami podejmuje się z oddzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko dodatkowo najdłużej otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym dodatkowo nie właśnie w ojczystym imieniu powiedział, iż przy atmosferze dominującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Całej napięcia formy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w owym periodzie.
Mógłbym przyozdobić także mało takich przygody, kiedy świadkowie w oryginalnej sytuacji istnieli przeciw piłkarzom, przecież widać obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Części I: kilku na lekko, trochę na smutno. Choć istnieję zasugerowany, że cienie zupełnie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.