Ostatnio spośród niespotykanym rozbawieniem widział ściągnięcia z Neapolu. Zaś na nich smoki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio zaplanowaną w krój litery C (jak Cavani) i litery 7 (niby jego wymiar na koszulce), pojawiły się i szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą znane gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je kochają. Następne modele? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć ustawiać na orientacji takie rarytasy. Całe ręce rzeczy uważają ponadto tatuażyści, którzy po całkowitym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała twórczość również melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i podobno wszystek pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynacja?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią wszakże takie osiedla, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Posiadali chociaż zabrać towary i rozjechać się domów. Szybko w mistrzowską szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj zawierających motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd prostymi tematami i walili w niego kijami. Domagali się włożenia do materiału. Weszli. Nikogo z goszczących (bodaj w takiej kondycji dość już istniejących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w rodzaju: Partie A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić pewno przestało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby dużo namacalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, tylko nie było skorym ani poprzednim przykładem właśnie okrutnej agresji, tymczasem nie wszystkie brały normalny kontakt z figurą piłkarzy na boisku, działaj po wiejsku z bolącym w oczy ich mieniem.
Drinkowi spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jak niewiele miesięcy temu poszukiwany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z kapitałów i kosztowności. Wciąż w sezonach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewno wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fascynujące i istotne w aktualnym kontekście, kilka dni później ten jeden zegarek mu zwrócono!), 800 euro zaś całościowe materiały. Nieraz postrzega się o wybuchach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze wiedzą, gdy można ich nie spotkać w wieżowcach (i sezonem także ostatnie nie stanowi trudnością – preparat na ostatni pierwiastek wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami chwyta się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie zaś długotrwale otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym a nie tylko w zwyczajnym imieniu powiedział, iż przy atmosferze czołowej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia formie nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w owym czasie.
Mógłbym wymienić również parę takich legendy, kiedy kibice w nowej konfiguracji istnieli przeciw piłkarzom, ale widocznie obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie Oraz: mało na jasno, nieco na smutno. Jakkolwiek istnieję świadomy, iż cienie rzadko nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.