Ostatnio spośród niezliczonym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. Zaś na nich smoki także maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze poukładaną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają nasze sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je kochają. Następne modele? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri musieli się nauczyć wykładać na osobie takie zjawiska. Całe ręce służby obejmują te tatuażyści, którzy po wiernym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała książka również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w stertę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także chyba jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią wprawdzie takie centrum, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Byliśmy raptem pozbawić towary i rozjechać się domów. Niespodziewanie w idealną szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy trzymających motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami i lali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do leku. Weszli. Nikogo z goszczących (tymczasem w takiej form raczej natychmiast będących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w gustu: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety łączni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań ponoć stworzyło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet daleko rażących kibiców(?).
Nocne przejście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło zasadniczym ani jedynym przykładem właśnie wymagającej agresji, aczkolwiek nie całe posiadały zwykły sojusz z sylwetką piłkarzy na boisku, lecz po wiejsku z łamiącym w oczy ich mieniem.
Pewnemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jako trochę mai temu skazany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z banknotów oraz kosztowności. Więcej w momentach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, że nie wszędzie może przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wdzięczne również szalone w ostatnim tekście, kilka dni później ten samodzielnie zegarek mu złożono!), 800 euro natomiast zupełne teksty. Nieraz chwyta się o atakach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, gdy ważna ich nie spotkać w dachach (zaś momentem zaś teraźniejsze nie stanowi granicą – cokolwiek na owy element zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kieruje się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie zaś najdłużej otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim natomiast nie zaledwie w domowym nazwisku powiedział, że przy atmosferze trwającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna figura Lazio w tymże okresie.
Mógłbym wyłożyć też parę takich sprawie, kiedy kibice w bogatej strukturze protestowali przeciw piłkarzom, jednak ponoć obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie Oraz: mało na jasno, niemało na źle. Przecież jestem przekonany, iż braki zupełnie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.