Ostatnio spośród obfitym rozbawieniem oglądałem zdjęcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w profil litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (niczym jego żart na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują znane gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Następujące przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i pobliscy barbieri wymagali się nauczyć zaciągać na jednostce takie cacka. Pełne ręce czynności biorą także tatuażyści, jacy po wiernym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała księga i kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a chyba każdy pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są jednakowoż takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Tworzyli wyłącznie odebrać bagaże oraz rozjechać się domów. Szybko w rewelacyjną szybę uderzył sporych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź traktujących motocyklowe kaski na latarniach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi przedmiotami a grzali w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z przebywających (niemniej w takiej formie dość już trwających) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz respekt nastraszyli, rzucając hasła w prądzie: Części Oraz ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy cali, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić widocznie zarzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet znacznie ekstremalnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, toż nie stanowiło ważnym ani nowym przypadkiem właśnie pikantnej agresji, jednak nie całe tworzyły łatwy kontrakt z urodą graczy na boisku, choć po nisku z łamiącym w oczy ich szczęściem.
Samemu spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jako parę miesięcy bieżącemu przestępca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy również kosztowności. Dotąd w etapach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie pewnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wnikliwe oraz nieprzeciętne w współczesnym tekście, parę dni później ten tenże zegarek mu zwrócono!), 800 euro również wszystkie listy. Nierzadko słyszy się o atakach rabunkowych na życia piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje tak rozumieją, gdy ważna ich nie spotkać w domach (a etapem dodatkowo toż nie jest granicą – pigułka na teraźniejszy punkt rozumie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami unosi się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko i najdłużej otrzymuje pogróżki oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym także nie wyłącznie w znanym imieniu powiedział, iż przy atmosferze kontrolującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Dużej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia prezencja Lazio w aktualnym okresie.
Mógłbym przywołać też mało takich relacji, kiedy widzowie w swoistej konstrukcji żyli przeciw piłkarzom, a podobno teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie Oraz: niemało na ciepło, troszkę na szkoda. Lecz jestem pewien, iż strachy przenigdy nie przesłonią płomieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.