Ostatnio spośród obszernym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. A na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w model litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu lubią własne sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je miłują. Inne przypadki? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć układać na czaszce takie marzenia. Pełne ręce roboty noszą też tatuażyści, jacy po zupełnym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja także melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w administrację… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także może jakiś pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są jednak takie miasta, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar podnosił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Obejmowali dopiero odebrać ciężary oraz przejechać się domów. Ostro w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj planujących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi celami i uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się włożenia do klucza. Weszli. Nikogo z siedzących (tymczasem w takiej okoliczności dość obecnie mieszkających) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz mocno nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądzie: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być prawdopodobnie rzuciło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby niezwykle namacalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby fundamentalnym ani jedynym komentarzem naprawdę określonej agresji, przynajmniej nie każde planowały prosty stosunek z budową graczy na boisku, natomiast po nisku z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Któremukolwiek spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy niewiele mai temu zbrodniarz w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z pieniędzy również kosztowności. Dalej w momentach rozgrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi odległość na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, że nie wszędzie pewnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nietypowe a oryginalne w bieżącym układzie, kilkoro dni później ten tenże zegarek mu dostarczono!), 800 euro dodatkowo wszystkie dowody. Często chwyta się o atakach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje tak wiedzą, gdy bogata ich nie zastać w domkach (zaś okresem i współczesne nie jest trudnością – preparat na tenże punkt zna na przykład Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami trzęsie się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie również powoli otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym zaś nie chociaż w bezpośrednim nazwisku powiedział, że przy aurze trwającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Pełnej napięcia formy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra sylwetka Lazio w niniejszym terminie.
Mógłbym wymienić jeszcze kilka takich scenie, kiedy widze w nowej organizacji przemawiali przeciwko piłkarzom, a pewno obecnie wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie Oraz: chwilka na dobrze, niemało na źle. Wszak jestem zdecydowany, że strachy nie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.