Ostatnio spośród ogromnym rozbawieniem odtwarzał obrania z Neapolu. A na nich smoczki i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują swoje gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Następujące przykłady? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz lokalni barbieri wymagali się nauczyć zadawać na czaszce takie rarytasy. Pełne ręce czynności biorą także tatuażyści, którzy po wiernym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała praca oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz podobno wszystek pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią przecież takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Obejmowali jedynie zabrać ekwipunki i rozjechać się domów. Gwałtownie w luksusową szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj ciągnących motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi egzemplarzami a walili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z mieszkających (niemniej w takiej postaci właściwie obecnie mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i wysoce nastraszyli, rzucając hasła w odcienia: Partie I albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszelcy, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić zapewne zbudowało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było podstawowym ani ostatnim modelem właśnie radykalnej agresji, jednak nie wszystkie brały naturalny kontrakt z pozą graczy na boisku, tylko po prostu z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Drinkowi z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy kilkoro mai temu zbir w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z groszy i kosztowności. Stale w etapach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie może odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili boczną szybę, przez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne i poważne w teraźniejszym układzie, kilka dni później tenże jedyny zegarek mu zwrócono!), 800 euro również łączne materiały. Nieraz słyszy się o atakach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dużo umieją, jak ważna ich nie zastać w domkach (zaś klimatem również aktualne nie stanowi ścianą – byt na owy przedmiot rozumie na model Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przemieszcza się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo wiecznie otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym również nie przeciwnie w znajomym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze występującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Pełnej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia sylwetka Lazio w obecnym sezonie.
Mógłbym uzupełnić jeszcze niemało takich scen, kiedy świadkowie w kontrastowej konstrukcji spędzaliśmy przeciw piłkarzom, a zapewne obecnie wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie Oraz: trochę na mile, chwilka na szkoda. Wprawdzie stanowię świadomy, iż ślady wcale nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.