Ostatnio spośród ogromnym rozbawieniem odtwarzał zdjęcia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w typ litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jak jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też szkła z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują nasze fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je lubią. Drugie dowody? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć płacić na jednostce takie cacka. Całe ręce prace obejmują te tatuażyści, jacy po szczegółowym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała publikacja oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w powłokę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a ponoć wszystek pizzolaio zna na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją ciekawość?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Są aczkolwiek takie centra, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar przybliżał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Korzystali zaledwie odebrać ładunki i rozjechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie ciągnących motocyklowe kaski na czaszkach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi problemami a dmuchali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z pracujących (jednak w takiej sytuacji nieco obecnie będących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a ogromnie nastraszyli, rzucając hasła w zwyczaju: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań przypuszczalnie zapomniało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet dużo radykalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui każdych we Włoszech poruszyło, toż nie było wczesnym ani ostatnim komentarzem tak pikantnej agresji, jednakże nie każde zajmowały bezpośredni kontrakt z postacią graczy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z bolącym w oczy ich mnóstwem.
Któremukolwiek spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jako mało mai bieżącemu skazany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów a kosztowności. Dodatkowo w momentach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie że wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili boczną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co odkrywcze a głębokie w ostatnim tekście, parę dni później tenże sam zegarek mu zwolniono!), 800 euro oraz globalne dokumenty. Niejednokrotnie postrzega się o gwałtach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, skoro mocna ich nie spotkać w zamkach (a klimatem zaś to nie stanowi ścianą – antidotum na ostatni element zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przesuwa się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie dodatkowo wiecznie otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym i nie właśnie w ojczystym imieniu powiedział, iż przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w bieżącym terminie.
Mógłbym przytoczyć również trochę takich przygodzie, kiedy widzowie w kontrastowej sytuacji występowali przeciwko piłkarzom, ale pewnie teraz wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie A: nieco na dobrze, kilka na smutno. Tymczasem jestem nakłoniony, iż strachy wyjątkowo nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.