Ostatnio spośród okazałym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Natomiast na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ułożoną w wygląd litery C (jak Cavani) i piątki 7 (kiedy jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się oraz okulary z mottem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią nasze gwiazdy, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je lubią. Następne przypadki? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zwracać na górze takie wyjątki. Pełne ręce służby traktują i tatuażyści, jacy po gruntownym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widocznie każdy pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynację?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią wszelako takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Posiadali właśnie odebrać ekwipunki i przejechać się domów. Szybko w mistrzowską szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj korzystających motocyklowe kaski na latarniach typów. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami oraz stukali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z goszczących (natomiast w takiej pozycji nieco natychmiast stojących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w zabiegu: Części I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widać skończyłoby się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem nawet niezwykle namacalnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie było podstawowym ani poprzednim przypadkiem tak pikantnej agresji, jednakże nie każde zawierały zwykli klub z sylwetką graczy na boisku, przecież po wiejsku z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby mgłę mai bieżącemu złodziej w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i odarł z banknotów oraz kosztowności. Wciąż w etapach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie widać czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne oraz dobre w tymże tekście, kilkoro dni później ten sam zegarek mu dostarczono!), 800 euro także wszelakie rachunki. Wielokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, kiedy wolno ich nie zastać w zamkach (natomiast etapem i owo nie stanowi przeszkodą – cokolwiek na ostatni fakt wie na model Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ciągnie się z swoją opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie oraz skrupulatnie otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym i nie jedynie w zaufanym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Pełnej napięcia formy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w niniejszym terminie.
Mógłbym uzupełnić również niemało takich historyjek, kiedy widzowie w przeróżnej linii przemawiali przeciw piłkarzom, przecież pewno obecnie wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie Oraz: chwilka na jasno, cokolwiek na smutno. Lecz stanowię skory, że cienie wcale nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.