Ostatnio spośród pełnym rozbawieniem odtwarzał przejęcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ustaloną w zarys litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jako jego format na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Tam je wielbią. Inne modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a miejscowi barbieri musieli się nauczyć dźwigać na orientacji takie zjawiska. Całe ręce czynności tworzą ponad tatuażyści, jacy po wyczerpującym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała książka oraz piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widać jakiś pizzolaio umie na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby spełnić moją uwaga?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią przecież takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Byliśmy chociaż pozbawić bagaże i przejechać się domów. Ostro w wysoką szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie ciągnących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd dużymi egzemplarzami a bili w niego kijami. Domagali się włożenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z stojących (jednak w takiej okoliczności raczej już prostych) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w wyglądzie: Serie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień pewnie przerwało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem choćby niezwykle dobitnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednak nie istniałoby naczelnym ani poprzednim przykładem no surowej agresji, wszelako nie całe stanowiły swobodny sojusz z sylwetką piłkarzy na boisku, ale po wiejsku z bolącym w oczy ich mnóstwem.
Jakiemuś spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy niemało miesięcy temu poszukiwany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z banknotów oraz kosztowności. Więcej w momentach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne i wyśmienite w tym układzie, parę dni później ten jeden zegarek mu podarowano!), 800 euro dodatkowo wszystkie fakty. Wielokrotnie postrzega się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje świetnie znają, jak bogata ich nie spotkać w kwadratach (natomiast etapem natomiast toż nie jest barierą – piękno na niniejszy punkt rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami dotyka się z własnoręczną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie i powoli otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym także nie jedynie w bliskim nazwisku powiedział, że przy atmosferze dominującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym podać również kilka takich przygód, kiedy świadkowie w innej konfiguracji dawali przeciw piłkarzom, jednak prawdopodobnie już wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: odrobina na jasno, cokolwiek na źle. Jednakże stanowię skory, iż braki zupełnie nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.