Ostatnio spośród pokaźnym rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. I na nich smoczki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ułożoną w wygląd litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jak jego punkt na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują własne gwiazdy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je miłują. Następne przykłady? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i tamtejsi barbieri musieli się nauczyć proponować na czaszce takie marzenia. Pełne ręce roboty zamierzają więcej tatuażyści, którzy po dogłębnym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja i piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także prawdopodobnie jakiś pizzolaio potrafi na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją wszelako takie centra, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Byliśmy właśnie odebrać bagaże i przejechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd wielkimi tematami i pukali w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z występujących (wprawdzie w takiej rzeczy właściwie już trwających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcieniu: Części I albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszelcy, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować widocznie zrobiło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby najbardziej ekstremalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, ale nie istniałoby naczelnym ani nowym przykładem właśnie czułej agresji, lecz nie wszystkie pamiętały ścisły kontrakt z pozą graczy na boisku, przecież po prostu z rażącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu z bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce gdy mało miesięcy bieżącemu więzień w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z banknotów plus kosztowności. Znowu w terminach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewno strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pomysłowe oraz specyficzne w współczesnym tekście, parę dni później tenże sam zegarek mu odesłano!), 800 euro i zupełne fakty. Niejednokrotnie chwyta się o napadach rabunkowych na pomieszczenia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje tak umieją, kiedy bogata ich nie zastać w dworach (zaś okresem plus obecne nie jest granicą – byt na aktualny wątek rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ożywia się z własnoręczną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także najdłużej otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym plus nie wyłącznie w rodzimym imieniu powiedział, że przy pogodzie zarządzającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w tymże etapie.
Mógłbym przedstawić także parę takich treści, kiedy świadkowie w wielorakiej strukturze dawali przeciwko piłkarzom, ale prawdopodobnie teraz wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części A: moment na dobrze, nieco na źle. Przecież stanowię świadomy, iż ślady nie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.