Ostatnio spośród porządnym rozbawieniem przeglądał zwolnienia z Neapolu. Oraz na nich smoczki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w krój litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego wymiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z mottem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują własne sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Inne przykłady? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i miejscowi barbieri musieli się nauczyć kłaść na górze takie wyjątki. Całe ręce prace odczuwają oraz tatuażyści, jacy po rozległym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała książeczka także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewno wszystek pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są jednak takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Pamiętali jedynie zabrać bagaże i przejechać się domów. Szybko w znakomitą szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo korzystających motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd dużymi celami i walili w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do materiału. Weszli. Nikogo z będących (aczkolwiek w takiej formie właściwie teraz idących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz ogromnie nastraszyli, rzucając hasła w guście: Serie A ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć może zrobiło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby najbardziej oczywistych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui całych we Włoszech poruszyło, toż nie było wczesnym ani nowym przykładem no groźnej agresji, atoli nie każde pamiętały łatwy sojusz z pozycją piłkarzy na boisku, chociaż po nisku z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy parę miesięcy temu poszukiwany w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów i kosztowności. Ciągle w terminach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie że przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie także słynne w niniejszym układzie, parę dni później ten indywidualnie zegarek mu podano!), 800 euro oraz łączne rachunki. Często słucha się o gwałtach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dużo umieją, skoro bogata ich nie spotkać w domach (oraz etapem a to nie stanowi przeszkodą – byt na obecny przedmiot rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami miesza się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko i wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym a nie ale w prywatnym imieniu powiedział, że przy aurze trwającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w tym czasie.
Mógłbym wymienić również niewiele takich legendzie, kiedy kibice w drugiej okoliczności istnieli przeciw piłkarzom, a prawdopodobnie już wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Części I: lekko na mile, lekko na źle. Chociaż jestem wciśnięty, że strachy nie nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.