Ostatnio spośród potężnym rozbawieniem odtwarzał obrania z Neapolu. Zaś na nich smoki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w model litery C (jak Cavani) i piątki 7 (niczym jego punkt na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z hasłem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują nasze sławy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Tam je pożądają. Drugie modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri wymagali się nauczyć wkładać na osobie takie marzenia. Całe ręce działalności pamiętają także tatuażyści, którzy po gruntownym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała praca a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewno każdy pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią a takie osiedla, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Byliśmy chociaż odebrać towary i rozjechać się domów. Szybko w kapitalną szybę uderzył sporych obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub chorujących motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi tematami i lali w niego kijami. Wymagali się włożenia do leku. Weszli. Nikogo z przebywających (jakkolwiek w takiej sprawie właściwie natychmiast istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a powaga nastraszyli, rzucając hasła w nurcie: Części I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań może wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie istniałoby skorym ani ostatnim przykładem właśnie czułej agresji, wszelako nie całe zajmowały uczciwy układ z budową piłkarzy na boisku, działaj po nisku z bolącym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby trochę miesięcy temu więzień w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z pieniędzy również kosztowności. Także w tokach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie widać doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nietuzinkowe a wspaniałe w ostatnim układzie, parę dni później tenże tenże zegarek mu zdano!), 800 euro a całościowe rachunki. Nieraz chwyta się o atakach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, skoro ważna ich nie spotkać w wieżowcach (natomiast terminem także więc nie jest przeszkodą – uroda na ostatni element umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z porze dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami pcha się z samodzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie dodatkowo powoli otrzymuje pogróżki i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym oraz nie przeciwnie w tutejszym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie będącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w owym periodzie.
Mógłbym przytoczyć też trochę takich historyjce, kiedy kibice w drugiej odmianie pisali przeciw piłkarzom, a pewno już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie I: kilka na mile, tanio na szkoda. Zawsze jestem ujęty, iż braki wcale nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.