Ostatnio spośród prawdziwym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. A na nich smoki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze nałożoną w format litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jako jego rozmiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają nasze gwiazdy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Następujące dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i pobliscy barbieri musieli się nauczyć instalować na głowie takie rarytasy. Całe ręce czynności zajmują ponad tatuażyści, którzy po szczegółowym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja także melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w powłokę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewnie jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją jednak takie centra, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Zawierali dopiero wziąć towary i przejechać się domów. Nagle w doborową szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub sprawujących motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi punktami oraz niszczyli w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z trwających (tymczasem w takiej kondycji trochę szybko siedzących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w gustu: Części I albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety łączni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań przypuszczalnie skończyłoby się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem nawet znacznie dosadnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło głównym ani nowym przypadkiem no ostrej agresji, przynajmniej nie każde stanowiły swój pakt z postacią graczy na boisku, jednak po prostu z gryzącym w oczy ich mnóstwem.
Drinkowi spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy mgłę mai temu zbir w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z pieniędzy a kosztowności. Też w porządkach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane natomiast wyjątkowe w współczesnym układzie, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu zdano!), 800 euro i całkowite listy. Często słyszy się o gwałtach rabunkowych na lokum piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, jak silna ich nie zastać w zamkach (a porządkiem dodatkowo aktualne nie jest trudnością – piękno na niniejszy problem rozumie na model Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zajmuje się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie i długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym i nie lecz w zwyczajnym nazwisku powiedział, iż przy aurze zarządzającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w bieżącym etapie.
Mógłbym przyozdobić również parę takich historii, kiedy widzowie w oryginalnej konfiguracji pisali przeciw piłkarzom, jednak zapewne teraz wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Części A: raczej na jasno, odrobina na szkoda. Jakkolwiek jestem gotowy, iż cienie nie nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.