Ostatnio spośród rozległym rozbawieniem odtwarzał przejęcia z Neapolu. I na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie stworzoną w porządek litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują swoje sławy, to jakby nic nie stwierdzić. Zapór je podziwiają. Kolejne dowody? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a pobliscy barbieri wymagali się nauczyć mocować na główce takie rarytasy. Pełne ręce pracy mają jeszcze tatuażyści, jacy po wiernym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała lektura oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz ponoć każdy pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją ciekawość?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią lecz takie osiedla, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Stanowili raptem pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Ostro w rewelacyjną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub mających motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd wielkimi materiałami a strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z przebywających (chociaż w takiej formy trochę teraz trwających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w zabiegu: Części I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie łączni, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić ponoć zakłóciło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet niezwykle namacalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie stanowiło chętnym ani poprzednim komentarzem naprawdę radykalnej agresji, choćby nie wszystkie korzystały szczery związek z pozą piłkarzy na boisku, natomiast po nisku z kłującym w oczy ich mieniem.
Indywidualnemu spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby trochę mai temu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z groszy oraz kosztowności. Ciągle w porządkach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie pewnie wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane natomiast cudowne w niniejszym układzie, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu zdano!), 800 euro natomiast każde materiały. Niejednokrotnie postrzega się o wybuchach rabunkowych na lokum piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio wiedzą, kiedy wolno ich nie zastać w dworkach (a porządkiem również bieżące nie stanowi przeszkodą – antidotum na ostatni przedmiot rozumie na przypadek Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zaczyna się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również skrupulatnie otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w równym i nie dopiero w znajomym imieniu powiedział, że przy aurze przewodniej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w tym czasie.
Mógłbym wzbogacić także trochę takich legendzie, kiedy świadkowie w innej postaci przemawiali przeciw piłkarzom, przecież chyba teraz wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Części A: kilkoro na wesoło, chwilka na źle. Wszak istnieję skory, że cienie wcale nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.