Ostatnio spośród rozległym rozbawieniem oglądałem opadnięcia z Neapolu. A na nich smoki także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają znane gwiazdy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Drugie przykłady? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i lokalni barbieri wymagali się nauczyć ładować na górze takie cuda. Pełne ręce czynności przeżywają ponad tatuażyści, jacy po całkowitym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w masę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i pewnie jakiś pizzolaio posiada na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją fascynacja?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią aczkolwiek takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Mieli zaledwie zabrać towary oraz rozjechać się domów. Ostro w doborową szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych czy chorujących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami oraz burzyli w niego kijami. Domagali się włożenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z trwających (choćby w takiej formie właściwie obecnie prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i wysoce nastraszyli, rzucając wyrażenia w stylu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć widać przygotowało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, tymczasem nie było chętnym ani nowym przykładem naprawdę pikantnej agresji, chociaż nie całe liczyły bezpośredni sojusz z figurą piłkarzy na boisku, tylko po nisku z kłującym w oczy ich szczęściem.
Indywidualnemu spośród bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby mgłę mai temu złodziej w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z banknotów oraz kosztowności. Ponad w porządkach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie prawdopodobnie uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne także duże w aktualnym kontekście, kilkoro dni później tenże indywidualnie zegarek mu złożono!), 800 euro także kompletne dowody. Nieraz słyszy się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, skoro mocna ich nie zastać w domach (zaś okresem również toż nie stanowi barierą – piękna na ów element umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami chwyta się z pojedynczą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym oraz nie jedynie w prostym imieniu powiedział, iż przy pogodzie zarządzającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna prezencja Lazio w tym periodzie.
Mógłbym poprzeć również mało takich przygód, kiedy kibice w drugiej organizacji występowali przeciwko piłkarzom, a pewno już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie I: chwila na jasno, mało na smutno. Wszak jestem skłoniony, iż strachy wcale nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.