Ostatnio spośród rozległym rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio zaplanowaną w krój litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jak jego utwór na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują swoje fortuny, to prawie nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Kolejne przykłady? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri wymagali się nauczyć montować na logice takie marzenia. Całe ręce czynności noszą podobnie tatuażyści, którzy po wyczerpującym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała księga także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz że każdy pizzolaio posiada na marzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby spełnić moją fascynacja?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją tymczasem takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar scalał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Mieli chociaż zabrać ładunki i rozjechać się domów. Ostro w pyszną szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie stanowiących motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami oraz strzelali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z siedzących (lecz w takiej spraw nieco teraz mieszkających) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w nawyku: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień przypuszczalnie zrobiło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, jednak nie było wzorowym ani nowym modelem właśnie żywej agresji, tymczasem nie całe czerpały swobodny kontakt z budową graczy na boisku, choć po wiejsku z zabijającym w oczy ich mieniem.
Samemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo niby mało mai bieżącemu zatrzymany w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy a kosztowności. Coraz w tokach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie że przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wymyślne również jedyne w ostatnim fragmencie, parę dni później tenże indywidualny zegarek mu złożono!), 800 euro dodatkowo pełne listy. Wielokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, jak mocna ich nie spotkać w budynkach (i klimatem zaś wtedy nie stanowi ścianą – pigułka na tenże wątek zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami nakręca się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko a skrupulatnie otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym zaś nie tylko w indywidualnym imieniu powiedział, iż przy pogodzie zarządzającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Dużej napięcia jakości nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w współczesnym terminie.
Mógłbym wzbogacić także parę takich scenie, kiedy widzowie w dalekiej organizacji dawali przeciw piłkarzom, a że już wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części Oraz: niewiele na jasno, odrobina na smutno. Aczkolwiek stanowię pewien, że strachy nie nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.