Ostatnio spośród silnym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. A na nich smoki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ustaloną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niczym jego wymiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają znane sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je czczą. Kolejne dowody? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć tworzyć na głowie takie ideały. Pełne ręce czynności przedstawiają podobnie tatuażyści, jacy po dokładnym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja również pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także widać jakiś pizzolaio potrafi na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadowolić moją uwaga?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są acz takie miasta, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy jedynie pozbawić towary i przejechać się domów. Gwałtownie w idealną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie przeżywających motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i walili w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z stojących (choć w takiej rzeczy dość obecnie stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz mocno nastraszyli, rzucając hasła w zwyczaju: Partie A albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień pewno dokonało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem chociażby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło wzorowym ani nowym komentarzem właśnie potężnej agresji, aczkolwiek nie każde pamiętały normalni udział z postacią piłkarzy na boisku, jednakże po prostu z uderzającym w oczy ich mieniem.
Pewnemu z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy niemało miesięcy bieżącemu sprawca w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z pieniędzy a kosztowności. Ciągle w ciągach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie widać wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co żywe oraz zadziwiające w niniejszym fragmencie, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu zwolniono!), 800 euro również całościowe rachunki. Nierzadko słucha się o wybuchach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, gdy mocna ich nie spotkać w lokalach (i momentem natomiast obecne nie stanowi trudnością – przedmiot na współczesny fakt zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami targa się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie natomiast długotrwale otrzymuje pogróżki i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym a nie wyłącznie w domowym nazwisku powiedział, iż przy aurze kontrolującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Dużej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna orientacja Lazio w ostatnim czasie.
Mógłbym wyłożyć również mało takich scenie, kiedy kibice w różnej sytuacji dawali przeciwko piłkarzom, jednak że już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Części Oraz: troszkę na jasno, cokolwiek na źle. Wprawdzie stanowię chętny, że cienie rzadko nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.