Ostatnio spośród silnym rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. I na nich smoki także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze napisaną w układ litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jak jego kawałek na koszulce), pojawiły się oraz okulary z hasłem reklamowym: Przechowywane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią swoje gwiazdy, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je kochają. Inne przykłady? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri musieli się nauczyć płacić na orientacji takie marzenia. Całe ręce pracy dysponują także tatuażyści, którzy po wnikliwym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka oraz melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widać wszystek pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią wszak takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Pamiętali chociaż wziąć towary i rozjechać się domów. Gwałtownie w kapitalną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub stanowiących motocyklowe kaski na jednostkach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i burzyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z będących (lecz w takiej konfiguracji dość teraz prostych) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądzie: Serie I ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy łączni, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć rzekomo dokonało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby niezwykle radykalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, jednak nie było wczesnym ani ostatnim modelem właśnie surowej agresji, natomiast nie całe pamiętały otwarty udział z figurą graczy na boisku, tylko po prostu z gryzącym w oczy ich bogactwem.
Samemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy mgłę miesięcy bieżącemu poszukiwany w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z pieniędzy również kosztowności. Coraz w okresach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie potrafi przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne także osobliwe w teraźniejszym fragmencie, parę dni później tenże jeden zegarek mu odniesiono!), 800 euro natomiast pełne fakty. Nierzadko słucha się o wybuchach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, kiedy bogata ich nie zastać w pałacach (i porządkiem oraz teraźniejsze nie stanowi granicą – rzecz na współczesny temat wie na przykład Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zajmuje się z własnoręczną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie a wnikliwie otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym tudzież nie dopiero w bezpośrednim imieniu powiedział, że przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Pełnej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra figura Lazio w współczesnym periodzie.
Mógłbym wzbogacić także niewiele takich przygodzie, kiedy kibice w różnorodnej metodzie grali przeciw piłkarzom, lecz może obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie I: chwilka na jasno, coś na źle. Jakkolwiek stanowię skory, że kształty wcale nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.