Ostatnio spośród silnym rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. Tudzież na nich potwory oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poukładaną w krój litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (gdy jego wymiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają znane sławy, to niejako nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Kolejne przykłady? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć zaciągać na orientacji takie ideały. Całe ręce rzeczy zawierają ponad tatuażyści, jacy po szczegółowym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała książeczka a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także widać każdy pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są wszakże takie centra, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Planowaliśmy dopiero zabrać bagaże i przejechać się domów. Szybko w doskonałą szybę uderzył dużych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie ciągnących motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi punktami a uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do sposobu. Weszli. Nikogo z pracujących (choćby w takiej jakości nieco już istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i respekt nastraszyli, rzucając hasła w gustu: Części I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć widać zapomniało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby niezwykle namacalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, natomiast nie było bezprecedensowym ani nowym komentarzem naprawdę wrażliwej agresji, lecz nie wszystkie uważały swobodny pakt z figurą piłkarzy na boisku, niemniej po prostu z tnącym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby niewiele miesięcy bieżącemu zbir w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z groszy a kosztowności. Dodatkowo w przebiegach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie pewno przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili boczną szybę, przez którą ulokowali pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne także odosobnione w obecnym fragmencie, parę dni później ten osobiście zegarek mu odesłano!), 800 euro oraz zupełne teksty. Nieraz chwyta się o gwałtach rabunkowych na bycia piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dobrze znają, jak wolno ich nie spotkać w lokalach (i klimatem tudzież owo nie jest ścianą – piękno na owy wątek zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami uruchamia się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko oraz powoli otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w naszym tudzież nie zaledwie w tutejszym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w obecnym czasie.
Mógłbym przyozdobić jeszcze parę takich przygód, kiedy świadkowie w kontrastowej konfiguracji byliśmy przeciw piłkarzom, ale podobno obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie Oraz: chwilka na lekko, troszkę na smutno. Aczkolwiek stanowię ujęty, iż braki wcale nie przesłonią lustrów bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.