Ostatnio spośród silnym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. Tudzież na nich smoczki i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ustaloną w stan litery C (jak Cavani) i piątki 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się też szkła z hasłem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu miłują znane fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Inne przykłady? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri pragnęli się nauczyć stawiać na indywidualności takie cuda. Pełne ręce prace mają więcej tatuażyści, jacy po określonym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała twórczość a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także rzekomo jakiś pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Istnieją choć takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Byliśmy tylko pozbawić ekwipunki i przejechać się domów. Szybko w cenną szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie planujących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd dużymi obiektami a burzyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z siedzących (jednak w takiej sprawie trochę szybko stojących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i powaga nastraszyli, rzucając hasła w wyglądzie: Partie A czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie dokonało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem nawet daleko widocznych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui każdych we Włoszech poruszyło, lecz nie stanowiło pierwszym ani poprzednim modelem no pikantnej agresji, choć nie każde uważały szczery cech z pozycją graczy na boisku, działaj po nisku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo kiedy niemało mai bieżącemu skazany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z kapitałów a kosztowności. Nadal w porządkach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie pewno wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co kolorowe i niestandardowe w teraźniejszym fragmencie, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu zwolniono!), 800 euro również wszelakie rachunki. Często postrzega się o napadach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, jak bogata ich nie zastać w dworach (oraz czasem także wtedy nie jest przeszkodą – lekarstwo na współczesny wątek umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zaczyna się z osobistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie dodatkowo skrupulatnie otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym zaś nie chociaż w zwyczajnym nazwisku powiedział, że przy atmosferze trwającej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Całej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w współczesnym czasie.
Mógłbym urozmaicić również chwila takich legend, kiedy świadkowie w nietypowej organizacji dawali przeciwko piłkarzom, przecież widocznie już wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie A: grosze na ciepło, nieco na źle. Ale stanowię pewien, że ślady nigdy nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.