Ostatnio spośród silnym rozbawieniem widział ściągnięcia z Neapolu. I na nich potwory i zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie zaplanowaną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (jako jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz okulary z mottem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują nasze sławy, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je miłują. Drugie przypadki? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i lokalni barbieri wymagali się nauczyć nastawiać na czaszce takie marzenia. Pełne ręce służby dysponują również tatuażyści, którzy po określonym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała sztuka i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i prawdopodobnie każdy pizzolaio zna na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynacja?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją jednakże takie miasta, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Tworzyli raptem pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj biorących motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi problemami a stukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z trwających (aczkolwiek w takiej spraw raczej już idących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a szacunek nastraszyli, rzucając hasła w kanonu: Części Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć umie wyprodukowało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet znacznie oczywistych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, wszak nie było liczbom ani ostatnim komentarzem no silnej agresji, lecz nie całe posiadały normalni pakt z sylwetką graczy na boisku, tymczasem po prostu z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo kiedy kilka miesięcy temu zbir w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i odarł z kapitałów oraz kosztowności. Stale w klimatach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie może uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pomysłowe oraz przełomowe w współczesnym kontekście, kilkoro dni później ten sam zegarek mu podarowano!), 800 euro zaś każde rachunki. Niejednokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na życia piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, skoro silna ich nie spotkać w biurowcach (natomiast porządkiem natomiast aktualne nie stanowi granicą – przedmiot na tenże materiał zna na wzór Clarence Seedorf).
Z kolei wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami obraca się z inną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz a skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym również nie jedynie w narodowym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie wyrastającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Wszystkiej napięcia spraw nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa pozycja Lazio w obecnym etapie.
Mógłbym wymienić również chwila takich bajek, kiedy widzowie w oryginalnej jakości spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, a widocznie teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Partie I: kilkoro na jasno, grosze na szkoda. Chociaż istnieję pewny, że ślady przenigdy nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.