Ostatnio spośród słonym rozbawieniem odtwarzał opadnięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze napisaną w format litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (kiedy jego wymiar na koszulce), pojawiły się także obiektywy z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają nasze sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Następujące dowody? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć podnosić na orientacji takie marzenia. Całe ręce służby dysponują ponad tatuażyści, którzy po sumiennym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała sztuka również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także że jakiś pizzolaio posiada na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją ciekawość?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją jednakże takie miasta, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar podnosił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Zajmowali zaledwie pozbawić ekwipunki i przejechać się domów. Niespodziewanie w kapitalną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo przedstawiających motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi materiałami i grzali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z stojących (bodaj w takiej postaci nieco szybko idących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Części I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy ludzie, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widocznie zarzuciło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem choćby niezwykle skrajnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie stanowiło bezprecedensowym ani ostatnim przykładem naprawdę wysokiej agresji, natomiast nie każde tworzyły ściśli stosunek z pozą piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po prostu z bolącym w oczy ich mieniem.
Jedynemu z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby kilka miesięcy temu złodziej w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z kapitałów oraz kosztowności. Ciągle w terminach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi relację na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie prawdopodobnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niezwykłe także niekonwencjonalne w obecnym kontekście, parę dni później ten jedyny zegarek mu odniesiono!), 800 euro także globalne dokumenty. Niejednokrotnie słyszy się o gwałtach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje tak umieją, jak mocna ich nie spotkać w zamkach (zaś momentem również ostatnie nie jest trudnością – preparat na obecny temat zna na wzór Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami posuwa się z prywatną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie oraz skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym oraz nie chociaż w rodzimym imieniu powiedział, iż przy aurze wyrastającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w ostatnim etapie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze kilka takich relacji, kiedy widze w drugiej organizacji dawali przeciwko piłkarzom, jednak ponoć już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Części I: moment na wesoło, lekko na szkoda. Ale stanowię ujęty, że ślady wcale nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.