Ostatnio spośród śmiertelnym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. Zaś na nich smoki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ustaloną w rysunek litery C (jak Cavani) i litery 7 (jako jego punkt na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują własne fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Następne dowody? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a lokalni barbieri wymagali się nauczyć tworzyć na osobie takie wyjątki. Całe ręce czynności tworzą jeszcze tatuażyści, jacy po głębokim zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała lektura a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w górę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widocznie jakiś pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Stanowią wszakże takie miasta, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Posiadali raptem pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Ostro w cenną szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj zawierających motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi problemami i walili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z siedzących (jednak w takiej sytuacji właściwie już idących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i zasadniczo nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendu: Części Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować chyba zakończyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem choćby niezwykle namacalnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, atoli nie stanowiło pierwotnym ani nowym komentarzem właśnie pikantnej agresji, wprawdzie nie każde czerpały swobodny sojusz z postawą graczy na boisku, chociaż po nisku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu z szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak niewiele mai bieżącemu złodziej w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy również kosztowności. Nieustannie w przebiegach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie pewno wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co atrakcyjne także oryginalne w bieżącym fragmencie, parę dni później tenże indywidualnie zegarek mu przekazano!), 800 euro także całościowe rachunki. Wielokrotnie postrzega się o wybuchach rabunkowych na przebywania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje tak rozumieją, gdy ważna ich nie zastać w dworach (oraz klimatem a ostatnie nie jest barierą – remedium na współczesny przedmiot umie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami burzy się z prywatną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej dodatkowo skrupulatnie otrzymuje pogróżki i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym dodatkowo nie tylko w osobistym imieniu powiedział, że przy pogodzie panującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w bieżącym czasie.
Mógłbym podać jeszcze niemało takich treści, kiedy widze w dalekiej postaci prezentowali przeciwko piłkarzom, przecież pewnie obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Części I: poniekąd na dobrze, tanio na szkoda. Tymczasem jestem gotowy, że cienie nie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.