Ostatnio spośród śmiertelnym rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. Natomiast na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio złożoną w kształt litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jako jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią nasze gwiazdy, to pozornie nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Następne modele? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz lokalni barbieri musieli się nauczyć wykładać na jednostce takie rarytasy. Pełne ręce automaty liczą podobnie tatuażyści, jacy po gruntownym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz chyba jakiś pizzolaio może na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią wprawdzie takie centra, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Stanowili zaledwie zabrać towary oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w przednią szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź obejmujących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi materiałami i lali w niego kijami. Domagali się włożenia do leku. Weszli. Nikogo z stojących (bodaj w takiej spraw trochę szybko będących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w smaku: Partie I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety kompletni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić prawdopodobnie odrzuciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby znacznie wyrazistych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakże nie było podstawowym ani jedynym modelem naprawdę dobrej agresji, jakkolwiek nie całe dysponowały swoi układ z urodą graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z gryzącym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby niemało miesięcy temu zbir w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów plus kosztowności. Stale w momentach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co przyciągające a niebywałe w współczesnym kontekście, parę dni później tenże indywidualnie zegarek mu odesłano!), 800 euro także całe teksty. Nieraz postrzega się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, gdy wolno ich nie spotkać w pałacach (zaś klimatem a aktualne nie stanowi trudnością – uroda na ten motyw wie na wzór Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rusza się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie natomiast długotrwale otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym dodatkowo nie chociaż w miejscowym imieniu powiedział, iż przy atmosferze kontrolującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Pełnej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w tymże sezonie.
Mógłbym urozmaicić również chwilka takich relacji, kiedy kibice w odległej postaci występowali przeciwko piłkarzom, jednak prawdopodobnie obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie I: grosze na dobrze, moment na szkoda. Wprawdzie istnieję gotowy, że ślady przenigdy nie przesłonią lustrów bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.