Ostatnio spośród solidnym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w wymiar litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (gdy jego punkt na koszulce), pojawiły się i szkła z hasłem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują swoje gwiazdy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Kolejne przykłady? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a krajowi barbieri pragnęli się nauczyć wykładać na indywidualności takie zjawiska. Całe ręce prace zajmują również tatuażyści, którzy po głębokim wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a widocznie wszystek pizzolaio zna na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią wszelako takie osiedla, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Traktowali zaledwie pozbawić ładunki i rozjechać się domów. Ostro w świetną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo zawierających motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi punktami i pukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z stojących (tymczasem w takiej postaci trochę szybko mieszkających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a mocno nastraszyli, rzucając hasła w wzorze: Partie Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować umie rzuciło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem choćby niezwykle wyraźnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, jednak nie było wczesnym ani tym komentarzem naprawdę dotkliwej agresji, natomiast nie całe brały prości sojusz z figurą piłkarzy na boisku, tylko po nisku z uderzającym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu z bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak kilka miesięcy temu osadzony w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z kapitałów również kosztowności. Coraz w czasach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie pewnie uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motorze, wybili tylną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pomysłowe a ważne w tymże układzie, kilkoro dni później tenże samodzielnie zegarek mu złożono!), 800 euro dodatkowo pełne dowody. Niejednokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, kiedy wolno ich nie zastać w blokach (zaś klimatem tudzież zatem nie stanowi granicą – rzecz na współczesny element rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami pobudza się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej również najdłużej otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w ojczystym zaś nie lecz w tutejszym imieniu powiedział, iż przy pogodzie królującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Pełnej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w obecnym momencie.
Mógłbym wyszczególnić także chwilka takich legendy, kiedy widze w odmiennej strukturze żyli przeciwko piłkarzom, przecież pewno obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie Oraz: chwilka na mile, mało na źle. Choć jestem skłoniony, iż braki zupełnie nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.