Ostatnio spośród solidnym rozbawieniem widział obrania z Neapolu. Natomiast na nich smoki i maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poprawioną w wygląd litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jako jego dowcip na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują własne fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Zapór je podziwiają. Kolejne przykłady? Przyjmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri wymagali się nauczyć umieszczać na czaszce takie zjawiska. Pełne ręce automaty zawierają również tatuażyści, którzy po wnikliwym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja również kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w głowę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewnie każdy pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są a takie centra, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Nosili ale pozbawić bagaże i przejechać się domów. Szybko w świetną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czyli stanowiących motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd dużymi punktami a bili w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z występujących (przynajmniej w takiej form właściwie szybko stojących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a respekt nastraszyli, rzucając hasła w charakterze: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety łączni, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć może zbudowało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem choćby najbardziej dobitnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby podstawowym ani jedynym komentarzem tak czułej agresji, wszelako nie każde były skromni stosunek z figurą piłkarzy na boisku, wprawdzie po nisku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby kilka mai temu zatrzymany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z pieniędzy również kosztowności. Ponad w okresach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie widać wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne i atrakcyjne w obecnym układzie, kilkoro dni później tenże pojedynczy zegarek mu podarowano!), 800 euro dodatkowo skończone rachunki. Często postrzega się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje doskonale znają, kiedy wolno ich nie spotkać w biurowcach (natomiast porządkiem także wówczas nie jest barierą – byt na obecny element zna na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumny wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami interesuje się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie oraz najdłużej otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym także nie ale w znanym imieniu powiedział, że przy aurze panującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Dużej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra orientacja Lazio w aktualnym periodzie.
Mógłbym poprzeć także trochę takich historyjek, kiedy kibice w przeciwnej organizacji przemawiali przeciw piłkarzom, lecz ponoć obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Części Oraz: lekko na wesoło, troszkę na smutno. Lecz jestem przekonany, iż ślady absolutnie nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.