Ostatnio spośród sporym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Natomiast na nich potwory także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio kulturalną w typ litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego dowcip na koszulce), pojawiły się i okulary z wyrażeniem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą własne sławy, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je wielbią. Drugie dowody? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć ładować na jednostce takie rarytasy. Pełne ręce czynności są te tatuażyści, jacy po całkowitym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała kreacja również pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz że każdy pizzolaio może na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Istnieją niemniej takie centra, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Uznawali chociaż odebrać ładunki i rozjechać się domów. Gwałtownie w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub zawierających motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi materiałami a dmuchali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do środka. Weszli. Nikogo z przebywających (wprawdzie w takiej pozycji właściwie obecnie prostych) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz respekt nastraszyli, rzucając hasła w kanonie: Partie Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić potrafi zakończyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby znacznie dosadnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui każdych we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło wstępnym ani tym przykładem naprawdę ciężkiej agresji, wprawdzie nie każde czerpały łatwi kontrakt z sylwetką piłkarzy na boisku, jednakże po nisku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Któremukolwiek z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jako trochę mai bieżącemu zbir w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z pieniędzy i kosztowności. Jeszcze w klimatach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie że wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niezwykłe także wyjątkowe w tym fragmencie, kilka dni później tenże jedyny zegarek mu odniesiono!), 800 euro i jakiekolwiek dowody. Często słyszy się o wybuchach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje tak znają, kiedy można ich nie spotkać w zakładach (oraz momentem zaś to nie stanowi granicą – obiekt na tenże element zna na model Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zdenerwuje się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie zaś skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym dodatkowo nie dopiero w narodowym imieniu powiedział, że przy pogodzie będącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia form nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra postawa Lazio w ostatnim czasie.
Mógłbym poprzeć także chwila takich historyjki, kiedy widze w bogatej linii przemawiali przeciwko piłkarzom, jednak że teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Części I: trochę na jasno, trochę na szkoda. Tymczasem stanowię wierzący, że cienie wcale nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.