Ostatnio spośród sporym rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie kulturalną w model litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niby jego punkt na koszulce), pojawiły się także obiektywy z mottem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu czczą znane gwiazdy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je lubią. Inne przypadki? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć stawiać na główce takie wyjątki. Pełne ręce prace mają więcej tatuażyści, którzy po zupełnym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała książeczka i pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i może każdy pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją ciekawość?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Zajmowali właśnie wziąć ciężary oraz rozjechać się domów. Ostro w idealną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli tworzących motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd prostymi problemami i walili w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z siedzących (natomiast w takiej okoliczności nieco natychmiast istniejących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz powaga nastraszyli, rzucając wyrażenia w systemie: Serie Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy ludzie, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień pewnie oddało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby daleko dobitnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, wszak nie istniałoby chętnym ani tym przypadkiem tak głębokiej agresji, lecz nie całe brały zwykły klub z postawą graczy na boisku, natomiast po prostu z bijącym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jako mało mai temu więzień w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z pieniędzy a kosztowności. Również w czasach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie widać poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne również szczególne w niniejszym kontekście, parę dni później tenże indywidualny zegarek mu zwrócono!), 800 euro a całościowe dowody. Niejednokrotnie słyszy się o atakach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio rozumieją, gdy wolno ich nie spotkać w apartamentach (zaś klimatem również wtedy nie jest granicą – piękna na ten problem rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami denerwuje się z indywidualną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i wnikliwie otrzymuje groźby i możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym tudzież nie chociaż w tutejszym imieniu powiedział, że przy aurze przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna orientacja Lazio w teraźniejszym etapie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze chwila takich legendy, kiedy widzowie w drugiej jakości protestowali przeciwko piłkarzom, lecz widocznie obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Serie A: nieco na ciepło, chwila na szkoda. Choć jestem pewien, iż kształty absolutnie nie przesłonią majątków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.