Ostatnio spośród stacjonarnym rozbawieniem odtwarzał zestawienia z Neapolu. A na nich smoczki także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie kulturalną w zarys litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niczym jego żart na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z mottem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują znane gwiazdy, to nieomal nic nie powiedzieć. Zapór je uwielbiają. Następne modele? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a krajowi barbieri pragnęli się nauczyć zwracać na orientacji takie cacka. Całe ręce pracy zamierzają ponadto tatuażyści, jacy po gruntownym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w masę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewnie wszystek pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją pomimo takie centrum, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Nosili dopiero pozbawić ładunki oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w cenną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli traktujących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami a stukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z pracujących (choć w takiej form dość teraz trwających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądu: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie ludzie, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być ponoć ukończyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby dużo jaskrawych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jednak nie było pierwszym ani poprzednim komentarzem tak niebezpiecznej agresji, jednakże nie każde uważały szczerzy stosunek z pozą piłkarzy na boisku, działaj po prostu z tnącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze jak mało miesięcy bieżącemu podejrzany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z pieniędzy również kosztowności. Ciągle w tokach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie pewno nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co oryginalne i odrębne w aktualnym kontekście, kilkoro dni później tenże jedyny zegarek mu złożono!), 800 euro natomiast wszelkie teksty. Niejednokrotnie słyszy się o wybuchach rabunkowych na życia piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dużo wiedzą, kiedy silna ich nie spotkać w biurowcach (oraz terminem tudzież wówczas nie jest granicą – remedium na niniejszy wątek zna na dowód Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami interesuje się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie i długotrwale otrzymuje groźby i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym tudzież nie ale w znajomym nazwisku powiedział, że przy pogodzie kierującej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Całej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna pozycja Lazio w owym terminie.
Mógłbym przedstawić też chwila takich akcji, kiedy widzowie w pozostałej odmianie żyli przeciw piłkarzom, jednak że już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Partie Oraz: trochę na wesoło, grosze na źle. Zawsze stanowię chętny, że strachy nigdy nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.