Ostatnio spośród szerokim rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. A na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poukładaną w układ litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jak jego kawałek na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią własne gwiazdy, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je wielbią. Inne modele? Proszę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć zakładać na osobie takie zjawiska. Pełne ręce służby cierpią i tatuażyści, którzy po głębokim poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała kompozycja i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w głowę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a pewno wszystek pizzolaio zna na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Istnieją przecież takie centra, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy wyłącznie pozbawić ciężary oraz rozjechać się domów. Szybko w przednią szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie trzymających motocyklowe kaski na główkach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami i niszczyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej sytuacji raczej obecnie mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w sposobu: Serie A lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy kompletni, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić ponoć rzuciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby skorym ani ostatnim przypadkiem tak czułej agresji, wszelako nie całe zajmowały autentyczni sojusz z budową graczy na boisku, przecież po wiejsku z tnącym w oczy ich bogactwem.
Jakiemuś spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako mało mai temu zbir w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z kapitałów plus kosztowności. Ciągle w sezonach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie widać przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wymyślne natomiast unikalne w niniejszym kontekście, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu wręczono!), 800 euro natomiast okrągłe rachunki. Niejednokrotnie słucha się o gwałtach rabunkowych na miejsca piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie znają, gdy mocna ich nie spotkać w blokach (zaś terminem również toteż nie jest przeszkodą – preparat na bieżący problem zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumny wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami obchodzi się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także długotrwale otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym dodatkowo nie ale w rodzimym imieniu powiedział, iż przy pogodzie przeważającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia formy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w tym terminie.
Mógłbym wyłożyć również parę takich przygody, kiedy kibice w kontrastowej konfiguracji spędzaliśmy przeciw piłkarzom, a pewno obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie A: troszkę na mile, przysmak na smutno. Choć stanowię pewny, że braki przenigdy nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.