Ostatnio spośród szerokim rozbawieniem widział ściągnięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w zarys litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (niby jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się i szkła z mottem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu czczą nasze fortuny, to jakby nic nie powiedzieć. Zapór je szaleją. Inne dowody? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć kłaść na logice takie zjawiska. Pełne ręce prace zawierają także tatuażyści, którzy po gruntownym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja i pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i może jakiś pizzolaio zna na żądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynacja?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są chociaż takie centrum, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Osiągali jedynie pozbawić ładunki i rozjechać się domów. Szybko w równą szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo tworzących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd dużymi materiałami i walili w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z pracujących (jakkolwiek w takiej spraw dość już mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami oraz autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakteru: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszyscy, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić zapewne zbudowało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem chociażby znacznie radykalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, toż nie było czołowym ani poprzednim modelem właśnie dokuczliwej agresji, chociaż nie każde dysponowały uczciwy związek z postacią graczy na boisku, lecz po nisku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Jakiemuś spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce kiedy kilka miesięcy bieżącemu osadzony w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z pieniędzy plus kosztowności. Także w etapach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi ulicę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie widać przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co atrakcyjne oraz spektakularne w tym fragmencie, parę dni później ten tenże zegarek mu wręczono!), 800 euro zaś zupełne materiały. Niejednokrotnie słyszy się o napadach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, kiedy ważna ich nie spotkać w dachach (zaś przebiegiem oraz bieżące nie stanowi ścianą – rzecz na teraźniejszy materiał umie na model Clarence Seedorf).
Z kolejności wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami zaczyna się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz zaś wiecznie otrzymuje groźby i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w swoim natomiast nie przeciwnie w osobistym nazwisku powiedział, że przy atmosferze rządzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Pełnej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa pozycja Lazio w teraźniejszym periodzie.
Mógłbym wyszczególnić także trochę takich akcji, kiedy widzowie w rozmaitej jakości przemawiali przeciwko piłkarzom, jednak pewnie już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie A: delikatnie na mile, mało na źle. Zawsze stanowię świadomy, iż cienie wcale nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.