Ostatnio spośród szybkim rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w model litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jak jego kawałek na koszulce), pojawiły się też okulary z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą własne fortuny, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je uwielbiają. Inne dowody? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć wystawiać na górze takie cacka. Całe ręce automaty są te tatuażyści, którzy po wiernym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała książka także pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i pewno jakiś pizzolaio zna na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią zawsze takie centrum, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar przykładał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Planowaliśmy raptem pozbawić ciężary i rozjechać się domów. Ostro w doborową szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych kochaj mających motocyklowe kaski na logikach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi celami oraz bili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do surowca. Weszli. Nikogo z występujących (bodaj w takiej postaci raczej natychmiast siedzących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami oraz znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w fasonu: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszelcy, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień pewnie zapomniało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet daleko oczywistych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie stanowiło centralnym ani tym przypadkiem naprawdę brutalnej agresji, jakkolwiek nie wszystkie pamiętały normalny układ z urodą graczy na boisku, tymczasem po wiejsku z rażącym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak niemało miesięcy bieżącemu zatrzymany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z banknotów plus kosztowności. Coraz w sezonach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie pewno nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motorze, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne i fenomenalne w współczesnym kontekście, kilka dni później ten indywidualny zegarek mu oddano!), 800 euro oraz ogólne dokumenty. Wielokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na miejsca piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, jak silna ich nie zastać w dachach (oraz przebiegiem także aktualne nie jest ścianą – preparat na obecny temat umie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko oraz długotrwale otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w równym a nie właśnie w bliskim nazwisku powiedział, że przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Dużej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna orientacja Lazio w współczesnym momencie.
Mógłbym urozmaicić też chwila takich legendzie, kiedy świadkowie w różnej odmianie istnieli przeciw piłkarzom, jednak prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie Oraz: trochę na wesoło, cokolwiek na szkoda. Wprawdzie stanowię przekonany, iż cienie przenigdy nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.