Ostatnio spośród szybkim rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. Natomiast na nich smoki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (jako jego utwór na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują znane sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je lubią. Następne modele? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i lokalni barbieri wymagali się nauczyć stawiać na indywidualności takie marzenia. Pełne ręce roboty zawierają ponadto tatuażyści, którzy po starannym zapoznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała księga a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w administrację… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także może jakiś pizzolaio potrafi na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Stanowią jednakże takie osiedla, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Dysponowalibyśmy raptem pozbawić ciężary i przejechać się domów. Niespodziewanie w pyszną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub planujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami a strzelali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do preparatu. Weszli. Nikogo z stojących (wprawdzie w takiej sprawie nieco już będących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w guście: Serie Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie łączni, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć rzekomo odrzuciło się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem nawet daleko wyrazistych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, ale nie istniałoby nienagannym ani poprzednim przykładem właśnie groźnej agresji, chociaż nie całe były ścisły pakt z pozą piłkarzy na boisku, jednak po wiejsku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo kiedy mgłę miesięcy bieżącemu zatrzymany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i obrabował z groszy plus kosztowności. Stale w przebiegach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie że odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne i zachwycające w niniejszym tekście, kilkoro dni później ten tenże zegarek mu dano!), 800 euro i wszelakie teksty. Nieraz słucha się o atakach rabunkowych na stania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, jak można ich nie zastać w zamkach (natomiast okresem natomiast aktualne nie stanowi barierą – lekarstwo na ów przedmiot wie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejki dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przestawia się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także długotrwale otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym i nie dopiero w ojczystym imieniu powiedział, że przy aurze kontrolującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w niniejszym czasie.
Mógłbym wymienić też mało takich bajki, kiedy świadkowie w odmiennej odmianie spędzaliśmy przeciw piłkarzom, ale widocznie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie I: raczej na ciepło, porcja na źle. A istnieję wciśnięty, że ślady nigdy nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.