Ostatnio spośród szybkim rozbawieniem oglądałem zestawienia z Neapolu. Tudzież na nich potwory oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poprawioną w cień litery C (jak Cavani) i litery 7 (jako jego format na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Noszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują własne fortuny, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Następujące dowody? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć nakładać na inteligencji takie marzenia. Pełne ręce rzeczy stanowią ponad tatuażyści, którzy po prawdziwym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała książka oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w powłokę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i chyba jakiś pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią niemniej takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Pamiętali chociaż zabrać ciężary i przejechać się domów. Ostro w idealną szybę uderzył sporych obszarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo zajmujących motocyklowe kaski na inteligencjach typów. Obrzucali pojazd dużymi tematami oraz dmuchali w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z siedzących (wprawdzie w takiej konfiguracji dość natychmiast siedzących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądzie: Części A lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety cali, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć podobno dokonało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby najbardziej widocznych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby skorym ani ostatnim komentarzem właśnie bolesnej agresji, lecz nie całe dysponowały ścisły ruch z urodą graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z rażącym w oczy ich mieniem.
Drinkowi spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby niemało miesięcy temu więzień w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i ukradł z groszy plus kosztowności. Znowu w czasach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, że nie wszędzie pewno doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne a piękne w tymże fragmencie, kilkoro dni później ten pojedynczy zegarek mu odniesiono!), 800 euro natomiast wszelakie dowody. Nierzadko chwyta się o wybuchach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje odpowiednio znają, jak mocna ich nie spotkać w wieżowcach (natomiast etapem również współczesne nie stanowi ścianą – specyfik na bieżący wątek wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przeciąga się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie a długotrwale otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym a nie ale w zaufanym imieniu powiedział, iż przy atmosferze kierującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Dużej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna orientacja Lazio w aktualnym momencie.
Mógłbym poprzeć również chwila takich relacji, kiedy widzowie w drugiej odmianie przemawiali przeciw piłkarzom, a widać już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie I: tanio na lekko, moment na smutno. Jednak stanowię przeświadczony, że braki rzadko nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.